Slide background
Slide background

Formularz kontaktowy

 

ATLAS COPCO – niezawodna marka

Międzynarodowa grupa Atlas Copco (AC) ma niemal 100 letnią tradycję działalności w Polsce. A powstała w 1873 roku w Sztokholmie. Obecnie po 140 latach jest światowym liderem produkcji sprężarek, narzędzi i wiertarek udarowych, oraz wielu innych urządzeń i maszyn wykorzystywanych przede wszystkim w budownictwie i górnictwie.

Produkty AC to przede wszystkim innowacyjność i niezawodność stosowanych rozwiązań. W gamie produktów oferowanych przez Atlas Copco są artykuły do wytwarzania sprężonego powietrza i gazu, maszyny dla budownictwa i drogownictwa, systemy montażowe, narzędzia przemysłowe, a także usługi posprzedażowe, oraz wynajem maszyn i urządzeń.

Grupa Atlas Copco w Polsce działa przede wszystkim poprzez współpracę ze sprawdzonymi dystrybutorami, takimi jak Machonko. Narzędzia AC to takie produkty jak sprężarki stacjonarne gazu i powietrza, przewoźne, generatory, wytwornice azotu i tlenu, urządzenia uzdatniające powietrze sprężone, dmuchawy, sprzęt dla górnictwa, maszyny dla budownictwa, pneumatyczne, czy systemy montażowe.

Podążanie za innowacjami to istna wizytówka Atlas Copco. Jednocześnie tą markę wyróżnia niezawodność, solidność wykonania, tradycja, ale również dbałość o każdy szczegół produktu. Produkty AC są również bardzo wydajne, gdyż firma nieustannie doskonali projekty i konstrukcje urządzeń.

To właśnie innowacyjność, obok zaangażowania i współpracy, jest najważniejszą wartością, która jest podstawą tak dynamicznego rozwoju grupy Atlas Copco. Mimo ogromu produktów i rozwiązań technologicznych. Atlas copco wciąż wprowadza nowe rozwiązania, maszyny i urządzenia które jeszcze bardziej usprawniają pracę, co jest cenione szczególnie przez górników. Dlaczego właśnie innowacja? Przede wszystkim pokazuje ona drogę do przyszłości. Bardzo ważna jest również wymiana doświadczeń, dlatego AC współpracuje z ekspertami, którzy mają za soba wiele lat doświadczeń i sporą wiedzę w konkretnych dziedzinach. Kluczową rolę jednak odgrywają klienci, którzy korzystają z narzędzi i maszyn AC. To właśnie ich opinie są najważniejsze w procesie produkcji kolejnych urządzeń i wprowadzania nowych rozwiązań. To właśnie najbardziej wymagający klienci testują nowe produkty Atlas Copco, gdyż ta marka dąży do tego, aby produkty zawsze wykraczały poza standardy. Dlatego też wybierając produkty AC, klienci mają gwarancję najlepszego wyboru.

Sprężarki Atlas Copco

Jako czołowy na świecie producent sprężarek stacjonarnych, przewoźnych, śrubowych, narzędzi dla budownictwa i górnictwa, a także wielu innych, Atlas Copco za swoją wizytówkę ma nie tylko innowacyjność, która jest tak ważna w tych branżach, ale przede wszystkim niezawodność. Przez ponad 100 lat działalności potwierdza to wobec milionów użytkowników na całym świecie.

W gamie produktów z znajdują się między innymi sprężarki śrubowe GA i sprężarku śrubowe GX . Są to urządzenia i maszyny przeznaczone do użytkowania profesjonalnego. Najwyższa jakość materiałów, nowoczesne rozwiązania technologiczne, wysokie poziomy zabezpieczeń to tylko niektóre zalety sprężarek śrubowych marki Atlas Copco.

Same sprężarki śrubowe to urządzenia, w których proces sprężania gazu jest wynikiem zmniejszania się przestrzeni pomiędzy obracającymi się śrubami w kierunku od otworów wlotowych (ssawnych) do wylotowych (tłocznych).  Od konstrukcji sprężarki zalezy wartość kompresji, natomiast sprawność elementu sprężającego od stopnia szczelności uzyskiwanej między śrubami, a także śrubami i obudową.

W zamierzeniach sprężarki śrubowe konstruowane są tak, aby osiągać jak najabrdziej zwarte rozmiary przy jednoczesnym łagodnym rozruchu, bez wibracji i sporych pików prądowych. ważną cechą sprężarek śrubowych jest to, iż nie potrzebują one dodatkowej amortyzacji sprężynowej czy zabezpieczeń antywibracyjnych, chociaż wiele modeli i tak posiada specjalistyczne tłumiki wibracji, które pochłaniają wysokiej częstotliwosci wibracje.

Stacjonarne sprężarki śrubowe dzielą się ponadto na olejowe i bezolejowe. w tych pierwszych olej jest wtryskiwany do komory sprężania, uszczelniając w ten sposób przestrzenie między obracającymi się śrubami i chłodzenie sprężającego elementu. W bezolejowych sprężarkach z kolei sprężanie powietrza odbywa się bez dodatkowej uszczelniania za pomocą oleju. Zazwyczaj składają się one  z elementów sprężających co umożliwia osiąganie ciśnienia nawet 13 bar (e).

Firma Machońko od wielu lat współpracuje z Grupą Atlas Copco dostarczając klientom w Polsce wciąż nowych rozwiązań technologicznych, maszyn i urządzeń, dzięki którym osiągane są doskonałe rezultaty pracy przy jak najmniejszym obciążeniu dla człowieka. Maszyny stosowane są bowiem w branżach wymagających sporego wysiłku fizycznego, jak również wiedzy ścisłej, umiejętności, a czasami radzenia sobie w ciężkich warunkach. W takiej pracy ogromną rolę odgrywają więc narzędzia i maszyny, ich konstrukcja, solidność wykonania, wygoda użytkowania i wiele innych aspektów, o które dba producent taki jak Atlas Copco.

Zapraszamy więc do zapoznania się z pełną naszą ofertą produktów Atlas Copco. W razie wszelkich pytań i wątpliwości, chętnie udzielimy wyczerpujących odpowiedzi.