Slide background
Slide background

Formularz kontaktowy

 

Atlas Copco – Sprężarki powietrza i gazu ze smarowaniem olejowym.

Atlas Copco – Sprężarki powietrza i gazu ze smarowaniem olejowym to najwyższej klasy produkty podzielone na podkategorie takie jak: rotacyjne kompresory śrubowe oraz kompresory tłokowe.

Podkategoria kompresorów rotacyjnych śrubowych to tak rozpoznawalne na rynku urządzenia, jak na przykład:
- G 110 – 250 – GA 160+- 280
- G 90 – 250 – GA 300-500
- GA 11+-30/GA 15-30 VSD – GA90+-160 (VSD)
- GA 15 – 26 – GAR 5-37
- GA 30+-90/GA 37-90 VSD – GAe 11-30/GAe 18-30 VSD
- GA 315 VSD – oraz dmuchawa: GG
- GA 315 – 355
- GA 315 – 500
- GA 5-11/GA 5-15 VSD
- GA 7-37 VSD+

Szczególnie polecając wszystkim zainteresowanym klientom produkt G 110-250 dostarczający najwyższej jakości powietrze oraz skonstruowany tak, aby zapewnić swoim użytkownikom maksymalną możliwą ciągłość pracy – ograniczony został czas przestoju i opóźnienia produkcji do minimum. Oprócz tego urządzenie wykonane zostało z bardzo solidnych materiałów, co skutkuje niespotykaną wręcz niezawodnością i trwałością produktu. Dmuchawa może pracować w nawet najtrudniejszych warunkach otoczenia i przy temperaturach sięgających nawet 46°C/115°F. Cechuje je przede wszystkim bardzo wysoki poziom oszczędności energii i oczywiście, co się z tym wiąże maksymalne ograniczenie kosztów w związku z jej zużyciem. Udało się to osiągnąć poprzez zastosowanie napędu śrubowego oraz zainstalowanie na pokładzie kompresora silnika elektrycznego o klasie sprawności 1/NEMA EPAct. Bardzo uproszczony proces montażu oraz ograniczona do minimum konieczność obsługi serwisowej również działają na korzyść produktu.

Bez cienia wątpliwości wartym uwagi produktem są również dmuchawy z serii GA 11+-30/GA 15-30 VSD. Swoją wysoką pozycję na rynku i podziw klientów udało im się zdobyć poprzez nadzwyczajną sprawność oraz elastyczność pracy, co zaś pozwala osiągnąć maksymalną możliwą wydajność pracy przy równoczesnym bardzo wysokim poziomie redukcji kosztów związanych z zużyciem tak drogiej ostatnimi czasy energii. Urządzenia zapewniające stabilną pracę w nawet najtrudniejszych warunkach otoczenia, zapewniając użytkownikom ciągłość produkcji proponowane są w dwóch wersjach.
Cechuje je przede wszystkim bardzo wysoki poziom niezawodności osiągnięty dzięki specjalistycznej konstrukcji dmuchawy spełniającej wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne normy, jak: ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 1217. Na tle innych maszyn dostępnych na rynku wyróżnia je bardzo długa żywotność i bezawaryjna praca przez cały okres użytkowania kompresora. Dmuchawy wyposażone w WorkPlace Air System mogą być zainstalowane tam, gdzie jest to najwygodniejsze z punktu widzenia odbioru dostarczanego przezeń powietrza. Cicha praca i zintegrowany osprzęt do uzdatniania powietrza eliminują konieczność wydzielania osobnego pomieszczenia maszyn. Zainstalowany został w nich zaawansowany system sterowania i kontroli – Elektronikon oraz wbudowany układ uzdatniania powietrza (osuszacze, filtry, separatory).

Olejowe sprężarki – Atlas Copco do gazów i powietrza

Jak udało się nam już wcześniej wspomnieć w kategorii sprężarek powietrza i gazów ze smarowaniem olejowym – Atlas Copco znajdziemy także urządzenia tłokowe – przeważnie niewielkie gabarytowo maszyny świetnie sprawdzające się w różnorakich miejscach pracy.

Seria produktów tłokowych to produkty z rodzin takich jak:
- Automan – AR
- BBR/VIP – oraz: Automan AT
- CU/CT/CN
- DM
- LE/LT
- Intermech BBR/FBR/VIP
- LE SNOW
- LS/LP
- LT KE 25-125
Dmuchawy z rodziny Automan to bardzo trwałe i niezawodne kompresory wyposażone w tłok aluminiowy i przeznaczone są do pracy gwarantującej bardzo wysoki poziom wydajności nawet przy skrajnie niekorzystnych warunkach otoczenia. Cechuje je duża niezawodność oraz żywotność maszyny. Zbiorniki kompresorów pomalowane zostały metodą proszkową, która doskonale zabezpiecza je przed korozją. Produkty z opisywanej serii cechuje również stanowczo uproszczone i ograniczona do ostatecznego minimum konieczność obsługi serwisowej.

Dmuchawy LE SNOW zaś zostały od podstaw zaprojektowane pod kątem produkcji śniegu. Ich największymi zaletami są niezawodność oraz zdolność do ciągłej pracy przy nawet najtrudniejszych warunkach otoczenia, jakie bardzo często panują na stoku. Wszystko to udało się osiągnąć poprzez zastosowanie specjalistycznie zaprojektowanych wlotów oraz wylotów powietrza, które zapobiegają zamrażaniu kompresorów. Maszyny napędzane są przez silnik elektryczny (stopień ochrony: IP 55) a ich obudowa i profesjonalna konstrukcja chroni przed przedostawaniem się śniegu do układu. Obsługa serwisowa maszyny została ograniczona do ostatecznego minimum. Są one najbardziej ekonomicznymi produktami do wytwarzania stosunkowo niewielkich ilości powietrza.

Zachęcamy wszystkich klientów do zapoznania się z innymi produktami w kategorii sprężarek powietrza i gazów ze smarowaniem olejowym – Atlas Copco.

Atlas Copco Spręzarki ze smarowaniem olejowym Sprężarki powietrza i gazów Atlas Copco